Одеський центр дослідження Голокосту за фінансової підтримки Об'єднаної єврейської громади України встановив пам'ятний знак на цвинтарі.

Поселення засноване в 1792 році, і вже на початку 19 століття набуває статусу містечка: тут починають селитися купці та ремісники, як правило, євреї. Сприятливу роль у розвитку Куликове Поле/Чорново (колишні назви) відіграло місце розташування по дорозі між Одесою та Уманню.

Вже 1856 року тут діяла єврейська школа, а 1873 вже була синагога. До 1886 єврейська громада налічувала 386 осіб (41% від населення містечка). До кінця 19 століття членам громади, окрім лавок, складів та кустарних виробництв, тут належали паровий млин Байтальського, олійниця Шемоеля, аптека Токмана і навіть заїжджий двір на 150 возів в оренді у Леї Шандорки.

З приходом порад було організовано єврейський колгосп. У період Голокосту тут вбито 7 євреїв, решту переміщено до табору у Березівці, а звідти до Богданівки, де й було знищено.

Цвинтар вдалося відвідати ще 2021 року. Там залишилося близько 30 мацев, але старе каміння здебільшого розтягнуте. Найстаріша читана 1888 року.