17 вересня 2024 року в музеї геноциду «Територія пам’яті» відбулось відкриття виставки Павла Козленка «Нація стартапів». Захід відбувся при підтримки БФ «Пам'ять. Гідність. Свобода».
У сучасному суспільстві євреї асоціюються з піснями 7-40 та фаршированою рибою. І мало хто знає про той величезний внесок, який внесли єврейські діаспори з різних країн світу в розвиток світової цивілізації: мистецтва, науки, економіки, політики тощо. Люди не можуть зрозуміти, чому це так, в чому справа, в чому секрет цього народу?
Єврейські імена є скрізь. На даний момент в світі проживає близько 15 мільйонів євреїв - це менше 0,2% населення планети.
Таємниця успіху євреїв, які за 124 роки існування Нобелівських медалей Альфреда Нобеля отримали непропорційно велику кількість премій, не має суто раціонального пояснення: 21,7 відсотка всіх премій з хімії, 26 відсотків з фізики, 27 відсотків з медицини і фізіології, 39 відсотків всіх Нобелівських премій з економіки. Євреї зіграли важливу роль у розвитку математики та інформатики, без яких немислимий сучасний етап розвитку цивілізації. Технічні засоби інформатики – комп'ютери, телевізори, мобільні телефони та інші – створені на напівпровідниках, теоретичні основи вчення про які були закладені євреями.
«Якщо завтра вам не краще, ніж сьогодні, то навіщо вам завтрашній день?» – єврейський вчений Раббі Нахман (1772–1810).
Євреї – це і є нація стартапів…